Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zespół trakcyjny 39WE Predator. Oficjalne przekazanie dla WKD. Warszawa Grodzisk Mazowiecki Newag

 
2016-06-03 Copyright © Andrzej Sałkiewicz Krystyna Leszczyńska ITSnews W Grodzisku Mazowieckim nastąpiło oficjalne przekazanie pierwszego elektrycznego zespołu trakcyjnego 39WE wyprodukowanego przez NEWAG S.A. dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Elektryczne zespoły trakcyjne 39WE to sześcioczłonowe pojazdy o długości 60 m składające się z 2 jednoprzestrzennych części po 3 człony każda. Każdy pojazd mieści łącznie 505 pasażerów, posiada 164 miejsc siedzących, a 16 drzwi wejściowych dla pasażerów (po 8 na stronę) ułatwia szybkie wsiadanie i wysiadanie. Pojazd posiada w pełni zintegrowany system informacji pasażerskiej z zewnętrznymi tablicami LED oraz wewnętrznymi monitorami LCD oraz klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Bezpieczeństwo pasażerów zapewnia system monitoringu wnętrza oraz Intercom umożliwiający kontakt z kabiną maszynisty. 39WE są przystosowane do przewożenia pasażerów z ograniczeniami ruchowymi, dla których wyznaczono specjalne miejsca z uchwytami do zamocowania wózków inwalidzkich oraz rozkładane pomosty transportowe, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie pasażerom o ograniczonej możliwości poruszania się, matkom z małymi dziećmi oraz rowerzystom. W pojeździe wydzielono miejsca do przewożenia rowerów. 39WE na linii WKD pojadą z prędkością 80 km/h. Zakup nowych pociągów z Newagu to jedna z kilku inwestycji WKD, do których dołożyła się Szwajcaria (w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy).

 


ITSnews
 
Data pliku video: 2016-06-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grodziski - powiat w województwie mazowieckim ze stolicą w Grodzisku Mazowieckim. W skład liczącego 367 km2 powiatu  wchodzą gminy: Grodzisk Mazowiecki, Baranów, Jaktorów, Milanówek, Podkowa Leśna i Żabia Wola.

  Bliskość stolicy (ok. 30 km na południowy zachód) czyni powiat grodziski atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym, zaś ogrom zieleni sprawia, że jest atrakcyjny także pod względem turystycznym i rekreacyjnym ( 135 pomników przyrody w gminie Milanówek, rezerwaty przyrody "Parów Sójek" i rezerwat im. Bolesława Hryniewieckiego w Podkowie Leśnej). Wśród miejsc wartych zobaczenia wymienić należy Muzeum Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów w Stawisku, Izbe Tradycji EKD/WKD czy galerię folkowych instrumentów muzycznych w stolicy powiatu.

  Przez teren powiatu przebiega autostrada A2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola