Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Trwa nabór szkół podstawowych do III edycji programu ekologicznego ”Drużyna SIR PET-ERA” w ramach projektu Rekologia

Data publikacji: 2022-09-28, Data modyfikacji: 2022-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwa nabór szkół podstawowych do III edycji programu ekologicznego ”Drużyna SIR PET-ERA” w ramach projektu Rekologia

Ruszył nabór do III edycji programu edukacji ekologicznej „Drużyna SIR PET-ERA”, skierowanego do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych z całej Polski. W programie może wziąć udział około 200 tys. uczniów. Łącznie aż 1200 placówek edukacyjnych otrzyma bezpłatne materiały edukacyjne do prowadzenia zajęć dotyczących segregacji odpadów. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września poprzez stronę internetową druzynasirpetera pl. Uczestnicy wezmą udział w ekologicznym konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Celem Programu, który realizowany jest w ramach projektu społeczno-edukacyjnego Re_kologia, jest poszerzanie wiedzy na temat prawidłowej segregacji odpadów oraz recyklingu butelek PET. Udział w programie jest bezpłatny i dobrowolny.

Re_kologia to program, który powstał z troski o środowisko. Jest to wspólne przedsięwzięcie i misja trzech partnerów reprezentujących odmienne obszary biznesowe, lecz połączonych wspólnym celem podnoszenia świadomości Polaków w zakresie segregacji odpadów. Do 30 września inicjatorzy tego ekologicznego programu dla szkół podstawowych: PepsiCo Polska, oraz charytatywne ramię firmy – Fundacja PepsiCo, wraz z Organizacją Odzysku Opakowań Rekopol i Pracownią EB, czekają na zgłoszenia do III edycji projektu Re_kologia.  W tym roku zostały przygotowane pakiety materiałów edukacyjnych dla 1200 szkół podstawowych, które jako pierwsze wypełnią i wyślą zamieszczony na stronie formularz zgłoszenia do programu. Może tego dokonać dyrektor placówki lub osoba przez niego upoważniona. Regulamin oraz szczegółowe informacje o „Drużynie SIR PET-ERA” można znaleźć pod adresem druzynasirpetera pl.

Na uczestników, oprócz materiałów dydaktycznych, czekają zagadki oraz quizy, a także konkurs z możliwością wygrania m.in. tablicy multimedialnej, projektora oraz nagrody głównej – odwiedzin w wybranej szkole żółtej śmieciarki Mieci, w której wnętrzu znajduje się centrum edukacyjne.

Działania edukacyjne w ramach programu „Drużyna Sir PET-era” zaprojektowane zostały w oparciu o dwie grupy wiekowe, odpowiednio, dla uczniów z klas I – III, IV- VIII. Zajęcia prowadzone będą według scenariuszy zajęć lekcyjnych dedykowanych danej grupie, z wykorzystaniem indywidualnie przygotowanych i dostarczonych pakietów edukacyjnych. Zajęcia będą realizowane poprzez zabawę, ciekawe zadania do wykonania, czy zagadki.  Młodsze klasy będą koncentrowały się na podstawowych informacjach dotyczących segregacji, starsze klasy utrwalą jej zasady, zaś koncentrować się będą na tematach trudniejszych – recyklingu PET, czy drugim życiu butelek z tego tworzywa. Twórcom projektu zależy, by efekty kształcenia z zakresu ekologii były jak najlepsze, dlatego zadania zostały zatwierdzone przez wykwalifikowanego metodyka. Zajęcia edukacyjne ruszą już w listopadzie b.r.

W nazwie programu widnieje słowo PET, które jest skróconą nazwą tworzywa sztucznego – politereftalan etylenu, z którego wytwarza się plastikowe butelki na napoje. Boheterem programu jest bajkowa postać dzielnego rycerza walczącego o czyste środowisko. Jego celem jest odzyskanie jak największej ilości plastiku do przetworzenia. W re_kologicznej misji Sir PET-ERowi towarzyszą czarodziejka PETunia, która dysponuje magiczną mocą pozwalająca dawać plastikowym opakowaniom drugie życie, oraz PETrynio – młody adept zapatrzony w postać rycerza.

 – Tematy związane z ekologią i recyklingiem są szczególnie bliskie PepsiCo i bardzo aktualne w obliczu postępujących problemów klimatycznych. Musimy działać już teraz. PepsiCo, jako wiodący producent żywności i napojów na świecie, konsekwentnie realizuje cele związane ze zrównoważonym rozwojem. Jednak odpowiedzialność za środowisko ciąży na nas wszystkich. Głęboko wierzymy, że edukacja dzieci i młodzieży na temat recyklingu oraz wyrobienie w nich pozytywnych nawyków przełoży się na poprawę stanu naszej planety. Mamy nadzieję, że do bieżącej edycji naszego projektu zgłosi się jeszcze więcej szkół. – powiedział Julian Krzyżanowski, Manager ds. komunikacji korporacyjnej w PepsiCo Polska.

W pierwszej edycji „Drużyny SIR PET-ERA” udział wzięło 11 tysięcy dzieci. Druga edycja zgromadziła blisko 1000 szkół podstawowych. Każda placówka miała okazję wziąć udział w konkursie na przygotowanie ścieżek edukacyjnych – specjalnych przestrzeni w klasie lub szkole uczących o systemie segregacji odpadów, recyklingu lub drugim życiu butelki PET. Równolegle uczniowie mieli szansę wziąć udział w konkursie „Doniesienia z PETrylandii”, w ramach którego mieli za zadanie nagranie reportażu ze szkolnych stacji edukacyjnych dotyczących segregacji lub recyklingu butelek PET. Na zwycięzców czekały zestawy nagród w postaci akcesoriów dydaktycznych, takich jak tablica multimedialna i makatka edukacyjna oraz wizyta mobilnego laboratorium edukacyjnego.

Poprzez program firma PepsiCo szerzy wiedzę na temat prawidłowej segregacji odpadów i recyklingu butelek PET. Kontynuuje w ten sposób działania dla dobra planety i jej mieszkańców. Inicjatorzy programu wierzą, że dzięki edukacji w zakresie ekologii już od najmłodszych lat, można ukształtować poprawne zachowania ekologiczne, które będą niosły za sobą długofalowe, pozytywne zmiany.

 

, Źródło artykułu: PepsiCo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat grodziski - powiat w województwie mazowieckim ze stolicą w Grodzisku Mazowieckim. W skład liczącego 367 km2 powiatu  wchodzą gminy: Grodzisk Mazowiecki, Baranów, Jaktorów, Milanówek, Podkowa Leśna i Żabia Wola.

    Bliskość stolicy (ok. 30 km na południowy zachód) czyni powiat grodziski atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym, zaś ogrom zieleni sprawia, że jest atrakcyjny także pod względem turystycznym i rekreacyjnym ( 135 pomników przyrody w gminie Milanówek, rezerwaty przyrody "Parów Sójek" i rezerwat im. Bolesława Hryniewieckiego w Podkowie Leśnej). Wśród miejsc wartych zobaczenia wymienić należy Muzeum Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów w Stawisku, Izbe Tradycji EKD/WKD czy galerię folkowych instrumentów muzycznych w stolicy powiatu.

    Przez teren powiatu przebiega autostrada A2.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola